Załóż bloga   Zaloguj się« Poprzedni |
Tablica korkowa
szkola | 27 Lip, 2017, 08:12 | Kategoria główna | (92 Reads)

alt

Każdy z nas kiedyś był dzieckiem, zamknijmy na chwilę oczy i przypomnijmy sobie te piękne czasy. Beztroska, kiedy największymi życiowymi problemami były brokuły, których tak nienawidziliśmy. W świecie naszych dziecięcych marzeń i fantazji były najróżniejsze mniej lub bardziej wykreowane przez reklamy potrzeby.

Jedni marzyli o pistolecie na kapiszony, inne o lalce Barbie, ale nie takiej byle jakiej - o prawdziwej Barbie i to z domkiem! Niezależnie od tego jakie zabawki nam się podobały i o czym marzyliśmy jedno jest prawie pewne.

Wśród naszych marzeń z całą pewnością były najróżniejsze tablice korkowe. Każdy z nas widział wtedy jakiś amerykański film, na którym wszyscy domownicy przyczepiali kolorowe karteczki do tablic korkowych. Pamiętam jak wtedy pragnęliśmy też mieć w domu taką tablicę, przypinać do niej karteczki z namalowanym kwiatkiem lub domkiem.

 

Dzieciństwo choć piękne niestety szybko mija a zaraz po nim przychodzi czas na dojrzewanie i wiek buntu - to właśnie wtedy przylepia się na ścianie plakaty, gra na komputerze i popełnia wszystkie możliwe błędy - jakby były za to przyznawane jakieś punkty. Niezależnie jednak od tego jak mija nam czas dorastania zwykle również wtedy tablica korkowa kolorowa byłaby nam pomocna. Pomijam już nawet oczywisty fakt, że plakat przyczepiony do tablicy korkowej wygląda zwyczajnie bardziej estetycznie od zaczepionego na taśmę klejącą prosto do ściany. Pomijam też fakt, że w każdej chwili można z takiej tablicy odlepić wszystko co się chce i w ogóle się tym nie przejmować. Zawsze można było wmawiać rodzicom, że te tablice to tak naprawdę do nauki, że będziemy tam zapisywać wzory, schematy i w ogóle nagle staniemy się prymusami. Każdy z nas już wiedział najlepiej do czego nam miała być ta tablica potrzebna...

Po dorastaniu przyszedł czas na życie dorosłe, kto nie widział filmu Sekret? Kto nie słyszał o metodzie wizualizacji, której rzekomo używają amerykańscy milionerzy? Im starsi się stajemy tym tablica korkowa wydaje się nam jeszcze bardziej potrzebna, ja w końcu mogłem kupić sobie swoją i myślę, że chyba każdy powinien taką mieć: http://edulex.com.pl/pl/c/Tablice-korkowe-i-welurowe/62

 

Trackback URL: http://blogola.pl/trackback.php?id=12410

 
 
RANKING STRON. Darmowa reklama w internecie. Darmowe statystyki